Aktywny Senior + – na finiszu!

Aktywny Senior + – na finiszu!

„ Aktywny Senior+” – działania, które integrują.

W ramach tegorocznej edycji programu ”Działaj Lokalnie”, Fundacja Dobro Powraca , przygotowała szereg propozycji dla Seniorów z miejscowości Świerszczewo i Stępień w Gminie Biały Bór.  Uczestnicy projektu mogli wziąć udział min. w warsztatach z wełny czesankowej na których przygotowywali świąteczne bombki. W ramach warsztatów z porcelany każdy uczestnik, mógł sam ozdobić swój kubek i nadać mu koloru. Grupa Seniorów uczestniczyła także w zajęciach z zakresu zdrowego żywienia, gdzie w ramach działań udało się nam przygotować zdrowe i smaczne potrawy. „Chleb Gwdowski” to bardzo tradycyjny wyrób znany w Powiecie Szczecineckim . Seniorzy pod okiem Kamila Drewniaka właściciela piekarni uczestniczyli i samodzielnie mogli przygotować chleb i maślane rogale. Po tych wszystkich smakołykach, grupa uczestników pracowała nad kondycją uczestnicząc w zajęciach sportowych i ćwiczeniach odpowiednich dla grupy osób 60+. W ramach projektu, uczestniczki otrzymały pamiątkowe torby, podręczną apteczkę oraz komplet poradników.

Działaj Lokalnie to program, który ma zadanie integrować społeczeństwo do wspólnego działania na rzecz swoich miejscowości oraz mieszkańców. Cieszy nas fakt coraz większego zainteresowania naszymi działaniami dla mieszkańców Gminy. Ten rok już zamykamy, ale przed nami kolejny 2023, liczymy że jeszcze lepszy w pomysły i działania.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, Sołtysom i Opiekunom świetlic Sołectw Świerszczewo i Stępień. Pani Edycie Wieleba-Matyśniak i jej pracowni artystycznej za prowadzenie warsztatów. Pani Danucie Szlaz oraz Panu Kamilowi Drewniakowi za ogrom przekazanej wiedzy i możliwość pracy w piekarni.

Zarząd Fundacji „ DOBRO POWRACA”

Projekt „Aktywny Senior+”- realizowany i finansowany w ramach programu ”Działaj Lokalnie” oraz partnerów programu:  Fundację  „Nauka dla Środowiska” z Koszalina, Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Comments are closed.